Warsztaty i pokazy

W trakcie zlotu będą odbywały się warsztaty zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które chcą doskonalić swój warsztat, poznać nowe produkty i preparaty.

Osoby biorące udział w 3 warsztatach uprawnione są do 5% rabatu.
Osoby biorące udział w 4 warsztatch uprawnione są do 10% rabatu oraz obiadu GRATIS.

Wszystkich uczestników w dniu zlotu obowiązuje 15% rabat na zakupy w sklepie stacjonarnym CraftART w Poznaniu.

Na życzenie uczestników wystawiane będzie zaświadczenie o udziale w poszczególnych warsztatch.


WARSZTATY


Ilona Hałazińska
instruktor Stamperii (decoupage, filcowanie i inne), trener Powertex I,II,III,IV

Twórca i pomysłodawca Akademii Sztuki i Rękodzieła Malowana Kuźnia w Poznaniu oraz CraftArt Centrum Rzemiosła i Rękodzieła Artystycznego. Aktywnie działa na rzecz propagowania rzemiosła artystycznego i ginących zawodów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Z wykształcenia ekonomista z zamiłowania rzemieślnik i rękodzielnik, animator kultury i pedagog. Od 10 lat zgłębia tajniki tworzenia i ozdabiania przedmiotów użytkowych. Cały czas szkoli swój warsztat pracy podczas krajowych i zagranicznych kursów i warsztatów. Fascynuje ją łączenie różnych technik artystycznych i rękodzielniczych. Jako instruktor technik zdobniczych od ponad 10 lat organizuje i prowadzi kursy oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych w zakresie edukacji artystycznej i rękodzielniczej. Jest twórcą autorskich programów z cyklu TOP - Techniki Ozdabiania Przedmiotów Użytkowych. Łączy w nich swoją wiedzę i zdobyte przez lata doświadczenie, tworząc programy edukacyjne zarówno dla  dorosłych, jak i dzieci. W ramach Dziecięcej Akademii Rękodzieła i Sztuki uczy dzieci i młodzież jak kreować własne otoczenie i przestrzeń. Współpracuje ze szkołami, przedszkolami, ośrodkami kultury, Urzędami Pracy oraz różnymi grupami zawodowymi. Swoje projekty realizowała min. dla: EMPIK, CH STARY BROWAR, CUBUS, MULTIKINO, RESERVED, PORSCHE POLSKA, AMBASADA JAPONII, STREFA MAMY, WOŚP, NIEBIESCY DZIECIOM i inne. 


29.06.2013 r.godz. 11:00 - 15.00 

Szkliwiona szkatuła RETRO

Szkliwiona szkatuła RETRO wykonana techniką transferu z wydruków z zastosowaniem dwóch rodzajów preparatów  do przenoszenia trwałych wydruków, papieru do transferów i  papieru klasycznego. Wykończona cieniowaniami pittorico z zastosowaniem pigmentów, postarzona antycznymi spękaniami dwuskładnikowymi wypełnianymi nowymi pigmentami .  

CENA: 140 zł


godz. 16:00 - 20.00  

Tablica kuchenna DUO na zapiski (magnetyczno-tblicowa)

Tablica kuchenna  DUO na zapiski (magnetyczna i tablicowa) z elementem 3D wykonanym w technice decoupage tłoczonego z zastosowaniem nowego gatunku papieru do decoupage, farby tablicowej i magnetycznej, wykończona cieniowaniami pittorico i szkliwionymi elemantami.

CENA: 140 zł


30.06.2013 r.


godz. 11:00 - 15.00

Fartuszek kuchenny  z relifami 3D

Fartuszek kuchenny zdobiony techniką decoupage z zastosowaniem szablonów wielokrotnego przyłożenia, silikonowymi reliefami i elemantami country painting z zastosowaniem nowych farb do tkanin.

CENA: 120 zł


godz. 16:00 - 19.00 (20:00)

Pojemnik na wino z Kornikiem

Pojemnik na wino z efektem kornika z zastosowaniem papieru klasycznego, wykończony cieniowaniami monochromatycznymi, złoceniami i efektm metalu.

CENA: 150 zł 

______________________________________________________


Ewa Sadowska
instruktor Stamperii  (decoupage, decorative painting, country painting, inne)

Twórca i pomysłodawca Pracowni Hobbistycznej „Nicnierobienie” w Łodzi. Z wykształcenia historyk i pedagog. Z zamiłowania artysta i rękodzielnik. Z wielką pasją od ponad 8 lat zgłębia tajniki decoupage. Doskonale łączy go z innymi technikami zdobniczymi. Możliwość łączenia go z technikami malarskimi zaowocowała  zgłębianiem techniki  decorative painting oraz country painting. Od lat swój warsztat doskonali na krajowych i zagranicznych kursach dla instruktorów. Współpraca z polskimi przedstawicielami włoskiej firmy STAMPERIA spowodowała, iż jej warsztat został doceniony przez włoską firmę Stamperia, z którą współpracuje do dziś. Systematycznie uczestniczy w organizowanych przez nich kursach zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Od początku swojej przygody z techniką decoupage związana jestem z portalem dla hobbystów - CAFEART (www.cafeart.pl) dla którego współtworzy dział decoupage pisząc tzw. tutoriale. 


29.06.2013 r.


godz. 11:00 - 15.00  

 Postarzony zegar z efektem rdzy 

Postarzony zegar z bogato zbudowanym tłem z zastosowaniem pigmentów, klasycznego papieru do decoupage, serwetek  i stempli. Wykończony efektem rdzy.  

CENA: 140 zł


godz. 16:00 - 20.00  

Lustro z efektem koronki

Lustro z efektem koronki, postarzone spękaniami jednoskładnikowymi z perspektywą ozdobione papierem ryżowym. Wykończone cienowaniami pittorico.

CENA: 150 zł


30.06.2013 r.


godz. 11:00 - 15.00

Kufer w stylu prerafaelitów

Kufer w stylu prerafaelitów z efektem marmuru. Wykończony złotymi reliefami.

CENA: 150 zł


godz. 16:00 - 19.00 (20:00)

Chustecznik

Chustecznik wykonany techniką serwetkową, klejoną termicznie z elementami decorative painting, malowaniem koronki i kokardy.

CENA: 120 zł 


________________________________________________________


Bea Konefał-Trzaska
instruktor scrapbookingu

Nie może powiedzieć o sobie, że kocha scrapbooking od zawsze, bo to słowo poznała dopiero kilka lat temu, ale na pewno może powiedzieć, że od zawsze uwielbiała pracę z papierem. Zawsze mówi, że „po prostu nie wyrosła z laurek”. Obecnie jej życie jest w olbrzymim stopniu zdominowane przez dwie małe istoty - Tymka i Lilo, ale kiedy tylko ma chwilę siada do swojego kreatywnego kącika.Obecnie jej stan: nałogowa scrapoholiczka. Niestety proza życia nie dodaje czasu na to czasochłonne hobby, ale poświęca mu większość chwil wolnych. Nawet, gdy robi coś innego, myśli o kolejnych scrapowych projektach. Wykonuje dużo kartek, LO i innych prac. Uwielbiam robić rzeczy niepowtarzalne - niemal za każdym razem stara się wymyślić coś nowego. Choć przyznaje, że zdarza jej się „uczepić” jakiegoś ulubionego motywu i często do niego wracać. Od kilku lat współpracuje z Galerią Papieru i Craftamią, dla których tworzy i wymyśła nowe projekty.

29.06.2013 r

godz. 11:00 - 15.00

Kartkowanie dla każdego
Na tym spotkaniu każdy uczestnik dostanie identyczny pakiet materiałów, z którego wykonamy minimum 3 kartki, a wszystko, co pozostanie zabierze do domu by dalej móc tworzyć.  Wykorzystamy różne techniki: postarzanie, stemplowania, wycinanie dziurkaczami i big shotem, będziemy wykorzystać predyspozycje papieru, stworzymy kartkę z motywem shaker box,  wykorzystamy urocze elementy z masy plastycznej clay...
CENA: 95 zł


godz. 16:00 - 20.00


Oswajamy LO - romantyczna ramka
Na tym warsztacie poznamy podstawy LO/scrap i zobaczymy, że nie jest trudno je zrobić. Sami, by było ciekawiej stworzymy od podstaw LO - ramkę na przyniesione przez was zdjęcie. Będzie to praca w ciepłych,kobiecych kolorach, wielowarstwowa, umieszczona na panelu (z nóżką) przygotowanym z grubej tektury. Będziemy robić samodzielnie kwiaty, korzystać z wykrojników i dziurkaczy, używać tekturek, stempli... Każdy uczestnik dostanie identyczny pakiet materiałów.
CENA: 95 zł


30.06.2013 r

godz. 11:00 - 15.00

 

Kuchenne zapiski i coś słodkiego - zestaw babeczka i notes kulinarny
Na spotkaniu każdy wykona apetyczną i pachnącą wanilią - choć niejadalną - babeczkę z papieru oraz swój własny notes na kulinarne zapiski. Będziemy oklejać bazę notesu, korzystać z tekturek, dziurkaczy, stempli... Każdy uczestnik dostanie identyczny pakiet materiałów. CENA: 95 zł

 

 

Sponsorzy: 


 

________________________________________________________


POKAZY I WYKŁADY

 

Magdalena Ratajczak

designer,

Kobieta o ogromnej energii  do odkrywania  i  tworzenia rzeczy pięknych.  Jej główną pasją jest aranżacja  stołów, której bez końca może się oddawać  pracując w firmie PAW produkującej serwetki oraz inne akcesoria do dekoracji naszych wnętrz.  Tworząc niebanalne aranżacje nadaje charakteru każdemu przyjęciu i sprawia że jego uczestnicy mogą przeżyć niezapomniane chwile w towarzystwie najbliższych czy znajomych.  Swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się z wydawnictwem Murator, wydającym miedzy innymi Moje Mieszkanie, dla którego stylizuje przyjęcia. Prywatnie mama 3 letniej Justynki i  spełniająca się żona. Prowadzone przez nią warsztaty podsuną pomysły na oryginale dekoracje, które każdy z nas może stworzyć z dostępnych  w domu akcesoriów.

www.strefa-m.com

30.06.2013 r

godz. 09:00 - 11.00 (uwaga zmiana godziny!)

Kilka słów o aranżacji, czyli zasady układania kompozycji i dekoracji stołu z wykorzystaniem własnoręcznie wykonywanych prac. WSTĘP WOLNY


________________________________________________________


Agniesza Opala
malarka, nauczyciel rysunku i malarstwa 

 

 

www.akademiarysunku.pl 

 

 

29.06.2013 r

godz. 09:00 - 11.00 (Uwaga! Zmiana godziny)

Kilka słów o kompozycji, zasady tworzenia, dobierania i mieszania kolorów. WSTĘP WOLNY

______________________________________________________

1 komentarz:

  1. szkoda,że dopiero dzis znalazłam Wasz blog.Bardzo chetnie by wzięła udział w scarbokingu.Myslę,że jeszcze bedzie podobne spotkanie

    OdpowiedzUsuń